MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ

HER ZAMAN KAHRAMAN

MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ

 

Maçka Belediyesi gerçekleştirdiği olağanüstü meclis toplantısı ile Barış Pınarı Operasyonu'nu destekleyen karar aldı. Düzenlenen meclis toplantısına 12 AK Partili Meclis Üyesi ile 4 CHP’li Meclis üyesi katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Koray Koçhan, “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.  Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır” dedi.

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR

Başkan Koçhan, “Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.  Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.  Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

 

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir” diye konuştu. 

ORDUMUZUN YANINDAYIZ

Kahraman Mehmetciğimizin her zaman yanında olduğunu ifade eden Başkan Koçhan, “Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Koçhan inceledi

Belediye Başkanımız Koray Koçhan, Üniversitemizin önünde gerçekleştireceğimiz kaldırım ve çevre düzenleme çalışması öncesi incelemelerde bulundu.

 
 
Maçka için özveri  ile çalışıyoruz

 

 

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Belediye Fen işleri personeli ile bir araya geldi.

Maçka’da hemen hemen her mahallede yapılan çalışmalar ile dikkat çeken Maçka Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Belediye Fen işleri personeli ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

HERŞEY MAÇKA İÇİN

Yapılan özveri çalışmalardan dolayı personeline teşekkür eden Başkan Koçhan, “Mesai mefhumu gözetmeksizin özveri ile çalışan personelimiz ile sabah kahvaltısında bir araya geldik. Yapılan çalışmalar ve yapacağımız çalışmalar hakkında personelimiz ile görüştük. Özveri ile çalışan tüm ekibimize çalışmalarında başarılar dilerim. Herşey Maçka’mız için” ifadelerini kullandı.

Maçka Belediyesi İstanbul Günlerinde büyük ilgi gördü

İstanbul’da bu yıl 11. kez düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri, açılış töreniyle kapılarını ziyaret açtı. Yenikapı etkinlik alanında 03-06 Ekim 2019 tarihlerinde misafirlerini ağırlayacak etkinliğin açılışına, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nun yanı sıra Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan'da katıldı.

Maçka Belediyesi açtığı stant ile büyük ilgi topladı.

Başkan Koçhan ilçemize ait Hamsiköy sütlacını hemşehrilerimize ücretsiz dağıttı.

 

 

 

KKTC  Ziyareti

Girne Kaymakamı Sinan Güneş, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Zalihe Erden ve misafirleri Belediye Başkanımız Koray Koçhan'ı ziyaret etti...

YENİ DÜĞÜN SALONUMUZ HAYIRLI OLSUN
Belediyemiz tarafından yap, işlet, devret modeli ile yaptırılan düğün salonumuzun açılışını gerçekleştirdik...

 

TÜRKİYE ŞAMPİYONU MAÇKA VETERANLAR
Antalya'da düzenlenen 2018-2019 Elit Master Lig Türkiye Şampiyonası final karşılaşmasında Beşiktaş Masteler ile karşılaşan Maçka Veteranlar takımımız 3-0'lık galibiyetle Türkiye şampiyonu oldu. Belediye Başkanımız Koray Koçhan'ında yer aldığı Maçka Veteranlar takımız Bordo-Mavili formalar ile Trabzon'umuzu temsil etti...

Belediye Başkanımız Koray Koçhan, Sevınj Karmova ile Fikret Şahin'in nikahını kıydı. Başkan Koçhan, genç çiftimize mutluluklar dilerken iki aileyi de tebrik etti.

 

2. Etap Çalışmaları Start Aldı

Sümela Otel Karşısı Park Düzenlemesi 2. etap çalışmaları hızla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Kamelya, Işıklandırma, Parke ve Köprü yapımı çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında İlçemize yeni bir yaşam alanı kazandırılacak.

© 2019 Maçka Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.